Cena Bitcoinów pozostaje prawie niezmieniona

Bitcoin zaczął dzień pokazując małe zmiany. W czasie prasy, największa kryptokurcja według Market Cap jest notowana na 9.177,67 dolarów (+0,13%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum spadło do $237.61 (-0.24%), podczas gdy XRP spadło o 0.82% i obecnie handluje na poziomie $0.196. Mówi zespół analityków FxPro:

„Podczas gdy Bitcoin Billionaire pozostał prawie niezmieniony od wczoraj, ogólny umiarkowanie pozytywny ton rynku może stanowić podstawę dla wzrostu kryptoredukcji odniesienia.

Pozytywne wiadomości na temat opracowania szczepionki dla covid-19, europejskie porozumienie w sprawie utworzenia funduszu naprawczego o wartości 750B euro oraz wzrost rynków azjatyckich utrzymają globalne „zaprzeczenie grawitacji“, co będzie nadal wzmacniać nastroje inwestorów.

Rynek jest napędzany przez oczekiwania wzrostu i FOMO, które w przeszłości doprowadziło do skoku Bitcoina do 20.000 dolarów, jednak obecnie ten schemat nie działa, ponieważ nawet czerwcowy rajd był już przestarzały moralnie, biorąc pod uwagę szybki napływ wiadomości od początku 2020 roku.

W zasadzie, wiadomości o konfliktach militarnych między krajami, jak również globalnej pandemii powinny były napędzać cenę Bitcoina, ale marcowy upadek do 4000 dolarów odzwierciedla krypto jest zintegrowany z systemem finansowym, a jego dynamika cen jest coraz bardziej z nim związane“.

Zgodnie z rankingiem CoinMarketCap, 8 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze czerwonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, to pozostaje on na poziomie 272 212 120 079 dolarów.